Finanse bez tajemnic: lokaty. Część 2: Rodzaje lokat
Większość osób, które deponują swoje oszczędności wybiera podstawowy wariant lokaty. Do jego najważniejszych cech zalicza się stałe oprocentowanie w całym okresie przechowywania środków…
Finanse bez tajemnic: lokaty. Część 1: Umowa lokaty
Lokata to jeden z najmniej skomplikowanych produktów bankowych. Nie oznacza to jednak, że zasady jego funkcjonowania są oczywiste dla wszystkich Polaków. Jako dowód mogą posłużyć afery…
Kto może zostać depozytowym rentierem?
Lokaty rentierskie zwykle kojarzą się z ofertą przeznaczoną dla najbardziej zamożnych klientów. Charakterystyczną cechą takich depozytów jest wyjątkowy system wypłaty odsetek. Po…
Czy lokata faktycznie ochroni przed inflacją?
Po zakończeniu ośmiomiesięcznego cyklu łagodzenia polityki pieniężnej oprocentowanie depozytów terminowych mocno spadło. Dane Narodowego Banku Polskiego wskazują, że w sierpniu ubiegłego…
Lokata z funduszem inwestycyjnym – jak działa ten pakiet? Długotrwały proces łagodzenia polityki pieniężnej sprawił, że aktualne oprocentowanie lokat bankowych rzadko przekracza poziom 3,50% w skali roku. Na stronach internetowych banków…
Produkt strukturyzowany alternatywą dla lokaty? Rentowność depozytów bankowych podąża za spadającymi stopami Narodowego Banku Polskiego. W obecnych warunkach nominalne oprocentowanie najbardziej atrakcyjnych lokat nie przekracza…
Najem bardziej opłacalny od lokaty? Spadek oprocentowania depozytów sprawia, że coraz większa grupa posiadaczy kapitału poszukuje alternatywnego sposobu jego pomnażania. Takie warunki stwarzają doskonałą okazję dla…
Oszczędzamy z różową świnką BGŻOptimy! Od konta oszczędnościowego oczekujemy tego, czego nie daje nam lokata. Tym czymś jest wygoda i spokój. Główną wadą jest jednak niższe oprocentowanie… ale nie w…
Bezkarnie zerwiesz lokatę tylko w BGŻOptima Przed erą lokat antybelkowych banki miały zwyczaj dzielenia się odsetkami w przypadkach, gdy klient musiał (lub chciał) zerwać jedną z nich przed terminem zapadalności. Później…