Rynek depozytowy w całości opanowała swego rodzaju zimna wojna. Co się zmieniło przez ostatni miesiąc? Sprawdź.
18 banków pożegnało „antybelki”
Meritum Bank oraz Grupa Getin Holding, do której należą m.in. Getin Bank, Get Bank i Idea Bank usunęły ze swojej oferty flagowe produkty. Meritum natomiast od razu odpowiedział standardową Pierwszą Lokatą, która tak jej poprzedniczka pozwala na zysk 8,5% w skali roku. Getin obecne lokaty zamienił na znacznie mniej atrakcyjne „zamienniki”.
Bank BGŻ, Credit Agricole i Toyota Bank zachęcają do przeniesienia do nich środków, jeszcze przed wejściem w życie nowych przepisów. BGŻ w tym celu podniósł oprocentowanie na krótkookresowych depozytach nawet o 2,5 p.p., a Toyota przedstawiła propozycje 1-miesięczne i 13-dniowe.
Słabe poruszenie w polisolokatach
Polisolokaty to, zdaniem ekspertów, alternatywa dla lokat jednodniowych (również można uniknąć płacenia podatku Belki). Z dziesięciu banków, które do tej pory miały je w swojej ofercie produktowej dwa zaprzestały działań (Getin i Nordea).
Znacznym polepszeniem warunków polisolokat mogą się pochwalić specjaliści z Deutsche Banku. Ich 12 miesięczny depozyt ma teraz aż o 1,2 p.p. wyższe oprocentowanie.
Masowe działania dla lokat standardowych
Zdecydowana większość banków może się pochwalić atrakcyjniejszymi o nawet 2 p.p warunkami niż miesiąc temu. Również tutaj Getin zaskakuje i jako jedyny wraz w Polbankiem obniża oprocentowanie.
Lokaty standardowe z dnia na dzień stały się ponownie, po długiej przerwie, najlepszym produktem oszczędnościowym. Mimo to, nie powinniśmy się nastawiać na koniec zmian. Do końca kwietnia rynek depozytów będzie sukcesywnie ulegał zmianom. Kilka najbliższych miesięcy najlepiej przetrzymać na Pierwszej Lokacie w Banku Meritum>>
Komentarze
Właściciel serwisu eBroker.pl - Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zamieszczanych za pośrednictwem systemu Disqus, zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług banków, firm pożyczkowych i Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portali należących do rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie instytucji), których dotyczy opinia.
Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.