- W jaki sposób ustalono stawki oprocentowania? Czy są one stałe w całym okresie przechowywania środków? Czy zmienne stawki zależą od dodatkowych czynników (np. bieżących notowań stopy WIBOR lub WIBID)?
- Czy wybrana lokata została powiązana z obowiązkowym rachunkiem oszczędnościowo - rozliczeniowym (tzw. ROR-em)? Jakie są miesięczne koszty użytkowania takiego konta?
- Czy oprocentowanie lokaty jest uzależnione od dodatkowych warunków (np. salda wpłat na „dołączone” konto)?
- Czy w przypadku wcześniejszej wypłaty środków posiadacz lokaty otrzyma jakiekolwiek odsetki?
- Jakie są zasady obliczania i aktualizacji stopy referencyjnej dla lokat o zmiennym oprocentowaniu?
- Czy bank przewiduje wyższe odsetki dla osób zakładających lokaty za pośrednictwem Internetu?
Uwaga na inwestycyjne quasi – lokaty …
W obecnych warunkach oprocentowanie lokat nie przedstawia się zachęcająco. W związku z powyższym banki próbują wypromować alternatywne produkty, które są przeznaczone do lokowania kapitału. Do tej kategorii można zaliczyć depozyty połączone z funduszem inwestycyjnym lub ubezpieczeniem. Takie pakietowe warianty są atrakcyjne tylko dla osób akceptujących pewien zakres ryzyka inwestycyjnego. Deponenci, którzy oczekują ustalonych zysków odsetkowych powinni ich unikać.
Komentarze
Właściciel serwisu eBroker.pl - Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zamieszczanych za pośrednictwem systemu Disqus, zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług banków, firm pożyczkowych i Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portali należących do rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie instytucji), których dotyczy opinia.
Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.