A A A
drukuj

Czas na samochodowe łowy

Data publikacji: 2013.12.09 godz. 11:14

Opracowanie własne
OCENA
3.8/5

Grudzień daje wiele powodów do uszczuplenia zawartości portfela, ale ci, którzy zamierzają kupić pierwsze auto, lub zmienić obecnie posiadane na nowsze, lepsze, właśnie teraz powinni o tym poważnie pomyśleć. Pod koniec roku w salonach samochodowych pojawiają się bowiem liczne promocje i wyprzedaże.

To nieza okazja, by taniej kupić dobry samochód. Zachęcają do tego liczne reklamy w radiu, prasie, telewizji, w internecie. Oczywiście, jak zawsze w przypadku reklam, wskazany jest umiar, rozsądek i krytyczne podejście, bo w nich każdy model jest najlepszy, najbardziej nowoczesny, niezawodny i w ogóle pod każdym względem pozostawia konkurencję daleko w tyle…

Szukasz kredytu na samochód? Sprawdź kredyt samochodowy z gwarancją niezmiennej raty

W polskich realiach ekonomicznych niewielu stać na kupno nowego auta będącego urzeczywistnieniem ich marzeń. Niestety, w większości przypadków fantazje brutalnie weryfikuje zawartość portfela. Ci, którzy muszą się z nią liczyć i w swoich decyzjach kierować się chłodną kalkulacją i rozumem, zakup nowego auta rozpocząć powinni od określenia swych oczekiwań od niego i skonkretyzowania własnych potrzeb. Jak to zrobić? Odpowiedzieć sobie na kilka pytań:

  • czy ma to być samochód dla rodziny (jeśli tak – to jak licznej, albo czy w okresie użytkowania kupowanego auta się ona powiększy?), pary, czy singla?
  • czy będzie jeździł raczej w mieście, czy też na trasach poza nim? Jeśli i tu, i tu, to w jakich mniej więcej proporcjach?
  • czy zamierzamy zamontować w nim instalację gazową?
  • czy będzie nam potrzebny duży bagażnik?

Znając odpowiedzi na te pytania i wiedząc, jaką kwotę możemy wydać, wiemy już, w jakim segmencie szukać nowego auta. Czas teraz na wytypowanie modeli samochodów odpowiadających naszym potrzebom. Pomocna nam będzie w tym tabelka, w której zawrzemy mocne i słabe strony wymarzonego auta i wybranych modeli. Podstawowe rubryki tabeli to:

  • cena (w tym liczba i ceny opcji),
  • standardowe ich wyposażenie,
  • koszty eksploatacji i serwisowania (zużycie paliwa, częstotliwość i ceny przeglądów, koszty wymiany elementów podlegających normalnemu zużyciu),
  • ilość miejsca dla pasażerów (czy ci wyżsi podczas długiej podróży będą mogli wyprostować nogi),
  • wielkość i ładowność bagażnika,
  • długość i warunki gwarancji,
  • szybkość utraty wartości przez auto (a co za tym idzie łatwość późniejszej odsprzedaży i procent pieniędzy, które wtedy za nie odzyskamy).

Komentarze

Właściciel serwisu eBroker.pl - Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zamieszczanych za pośrednictwem systemu Disqus, zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług banków, firm pożyczkowych i Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portali należących do rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie instytucji), których dotyczy opinia.

Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

comments powered by Disqus