Zamiast kilku, lepiej spłacać jeden kredyt. Właśnie dlatego warto zainteresować się kredytem konsolidacyjnym. To rozwiązanie tanie, a przy okazji dające możliwość uzyskania dodatkowej gotówki.
"summary">Możesz obniżyć raty swoich kredytów! Sprawdź, o ile
Limit w koncie, karta kredytowa i dwie pożyczki gotówkowe. W sumie cztery raty do spłacania co miesiąc. Ale można prościej. Wystarczy skonsolidować zobowiązania i płacić tylko jedną ratę. I to znacznie niższą niż suma czterech wspomnianych wcześniej. Opłaca się to szczególnie wtedy, gdy pożyczki gotówkowe dość poważnie obciążają budżet. Jeśli są to chwilówki albo inne wyjątkowo wysoko oprocentowane produkty, nie ma powodów, by nad konsolidacją długo się zastanawiać. Zawsze wyjdzie ona na lepsze.
Kredyt konsolidacyjny jest najlepszym rozwiązaniem dla osób nieradzących sobie ze spłatą rat dotychczasowych zobowiązań. Konsolidacja pozwala efektywniej zarządzać całym swoim zadłużeniem. Łącząc swoje dotychczasowe kredyty razem ze sobą klient pilnuje bowiem tylko jednego terminu płatności raty. W ten sposób praktycznie całkowicie zostaje wyeliminowane ryzyko przeoczenia zapłaty raty któregokolwiek zobowiązania.
Czym właściwie jest kredyt konsolidacyjny? Jest długoterminowy, można go spłacać nawet 20 lat ponieważ zabezpieczony jest zazwyczaj hipoteką. Choć może się wydawać, że taki kredyt wpędza w pułapkę kredytową, to nic bardziej błędnego. Dzięki specjalnej konstrukcji tego produktu, jest najlepszym sposobem by wybrnąć z długów. Przyjrzymy się podstawowym zaletom takiego kredytu.
Kredyt konsolidacyjny jest tańszy
Rata jest zwykle niższa od wcześniejszych zobowiązań przede wszystkim ze względu na wydłużony okres spłaty, niższe oprocentowanie to efekt zabezpieczenia kredytu konsolidacyjnego hipoteką. Dłuższy okres spłaty kredytu konsolidacyjnego ma jednak swoje wady. Podstawową jest chociażby to, że operacja taka, że całkowity koszt kredytu jest wyższy. Wszystko przez długi czas kredytowania, a co za tym idzie wyższa kwota odsetek
Kredyt konsolidacyjny spłaca wszystko
Można nim spłacać wszystkie zobowiązania: kredyt mieszkaniowy, samochodowy, konsumpcyjny (zakup telewizora, pralki), debet na koncie osobistym, kartę kredytową, prywatną pożyczkę. Dodatkowo – jeśli pozwoli na to zdolność kredytowa – można uzyskać dodatkową gotówkę na dowolny cel.
Dowolność w wyborze terminu spłat
W przypadku kredytu konsolidacyjnego spłaca się jedną ratę, co za tym idzie można wybrać najbardziej dogodny dzień spłaty, np. bezpośrednio po otrzymaniu wynagrodzenia. Nowa umowa (bo przecież taki kredyt to zupełnie nowe zobowiązanie) uzyskuje się radykalną poprawę płynności
Warto jednak pamiętać, by o kredycie konsolidacyjnym pomyśleć wystarczająco wcześnie. Jeśli ktoś zadłużył się do granic limitu karty kredowej, wykorzystuje maksymalnie debet w rachunku, może się okazać, że zabraknie zdolności kredytowej.
Zresztą jeśli tylko poprzednie zobowiązania niebezpiecznie zbliżyły się do górnej granicy naszej zdolności kredytowej, a tym bardziej ją przekroczyły, bank rozpatrujący nasz wniosek o kredyt konsolidacyjny sam zaproponuje rozłożenie go na okres dłuższy, przekraczający termin spłaty udzielonego nam najdłuższego kredytu.
Mimo wszystko, warto postarać się o refinansowanie swoich zobowiązań. Może to być rozwiązanie znacznie tańsze, które uwolni sporą część gotówki.
Komentarze
Właściciel serwisu eBroker.pl - Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zamieszczanych za pośrednictwem systemu Disqus, zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług banków, firm pożyczkowych i Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portali należących do rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie instytucji), których dotyczy opinia.
Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.