Co obejmuje tzw. ustawa frankowa? Kredyty we frankach szwajcarskich były niegdyś bardzo popularne w Polsce. Jednak obecnie są przysłowiową „kulą u nogi” spłacających zobowiązania, z uwagi na znaczną zmianę kursu…
Opłata przygotowawcza – czym jest i kto ją ponosi? Odsetki kredytowe są często największym kosztem kredytowania w banku czy w firmie pozabankowej. Nie są jednak jedyną opłatą, jaką ponosi kredytobiorca lub pożyczkobiorca w takim przypadku.…
Kredyt gotówkowy – online czy stacjonarnie? Kredyt gotówkowy jest podstawowym narzędziem kredytowania, jakim posługują się banki i spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe. Można go coraz częściej zaciągnąć w trybie…
Jakie dochody są akceptowalne przez pożyczkodawców? Przy ubieganiu się o kredyt bankowy naturalnie trzeba wykazać się odpowiednio wysoką zdolnością kredytową i udokumentować dochody z pożądanych źródeł. A jak to jest w przypadku…
Idą ciężkie czasy dla firm pożyczkowych? Rząd wraca do tematu tzw. ustawy antylichwiarskiej. Sprawdzamy, jak proponowane przepisy mogą wpłynąć na rynek szybkich pożyczek.
Jak zmienił się w ostatnim czasie BIK i raporty BIK? BIK to Biuro Informacji Kredytowej i do jego baz sięgają wszystkie banki przy weryfikacji historii kredytowania potencjalnego kredytobiorcy. Także i sam konsument może sprawdzić w BIK raport…
Dlaczego lepiej unikać pożyczek na weksel? Weksel jest papierem wartościowym, wykorzystywanym m.in. do zabezpieczania wierzytelności. Zdarza się, że pożyczkodawca żąda wydania weksla w celu udzielenia pożyczki. Sprawdźmy, dlaczego…
Czy warto składać wniosek o kredyt hipoteczny z rodzicami? Podstawowym kryterium udzielania kredytów hipotecznych jest posiadanie przez wnioskodawców odpowiednio wysokiej zdolności kredytowej. Jeśli sami jej nie mają, mogą włączyć do…