Reklamy Getin Leasing od niedawna można zobaczyć w największych mediach. Wspomniana firma promuje usługę określaną jako leasing mobilny. Ten ciekawy wariant leasingu jest przeznaczony dla małych i średnich przedsiębiorstw, które nie chcą wydatkować czasu na zarządzanie swoją flotą. Warto wiedzieć, że w ofercie Grupy Getin Noble Bank znajdują się również bardziej tradycyjne rozwiązania leasingowe.
"summary">Szukasz korzystnej oferty leasingu?
Sprawdź najtańszą ofertę na rynku
Minimalny koszt leasingu mobilnego to 600 zł/miesiąc
Usługa leasingu mobilnego jest dostępna dla praktycznie wszystkich przedsiębiorców. Mogą z niej skorzystać również firmy, które potrzebują tylko jednego samochodu o masie nieprzekraczającej 3,50 tony. Po zakończeniu okresu eksploatacji leasingobiorca wybiera odkup auta (po cenie ustalonej w umowie) lub przedłuża umowę i otrzymuje nowy pojazd.
Osoba decydująca się na leasing mobilny płaci stałe, miesięczne raty. Ich kwota wynika m.in. z różnicy pomiędzy początkową wartością auta i umowną ceną odkupu. Informacje dostarczone przez Getin Leasing wskazują, że minimalny koszt nowej usługi to 600 złotych netto/miesiąc. Taki poziom raty może być zaproponowany firmie, która przez 4 lata będzie eksploatowała nowy samochód o wartości 29 765,30 zł netto. Po podpisaniu umowy przykładowy klient Getin Leasing nie wniesie żadnej opłaty wstępnej. Jego miesięczna rata (600 zł netto) uwzględnia również koszty:
- usług świadczonych w ramach pakietu serwisowego maxi (przeglądów i badań technicznych)
- likwidacji szkód komunikacyjnych oraz pakietu Assistance 24H
- zapewnienia samochodu zastępczego na czas ewentualnej naprawy
Trzeba nadmienić, że klient Getin Leasing w swojej umowie wybiera obowiązujący limit przejechanych kilometrów. Przedsiębiorcy, którzy często korzystają z samochodu mogą ustalić wspomniany limit na poziomie 200 000 km – 250 000 km.
Tradycyjny leasing jest dostępny również bez VAT …
Warto wiedzieć, że oferta Grupy Getin obejmuje również tradycyjne warianty leasingu. Taka usługa jest dostępna w ramach modelu operacyjnego lub finansowego. Klienci Getin Leasing mogą użytkować wynajęty pojazd nawet przez 7 lat. To jeden z najdłuższych okresów eksploatacji samochodów, które są oferowane na krajowym rynku leasingu. Można z niego skorzystać bez zbędnych formalności. Leasingodawca deklaruje, że do zawarcia umowy wystarcza tylko dowód osobisty. Zapoznaj się z ofertą leasingu bez formalności »
Leasing proponowany przez Grupę Getin dotyczy nie tylko nowych samochodów. Z opisywanej usługi mogą korzystać także osoby wybierające używane auto. Sprzedawca takiego pojazdu nie musi być płatnikiem podatku od towarów i usług. W ramach wariantu Leasing bez VAT można użytkować auto sprzedane przez:
- osoby nieprowadzące działalności gospodarczej
- przedsiębiorców zwolnionych z VAT-u
- importerów
Osoba korzystająca z opisywanej oferty płaci raty, które nie są powiększone o podatek od towarów i usług.
Konsumenci też mogą wynająć samochód!
Leasing konsumencki na razie nie jest szczególnie popularny wśród polskich klientów. Getin Leasing próbuje zmienić tę sytuację. W jego ofercie można znaleźć usługi przeznaczone dla osób nieprowadzących działalności gospodarczej (tzw. konsumentów). Tacy klienci w zamian za raty leasingowe użytkują:
- samochody nowe i używane
- motocykle nowe i używane (w wieku do 3 lat)
- nowe skutery i quady
Sporym atutem leasingu konsumenckiego jest mniej restrykcyjna ocena sytuacji finansowej klienta. Z takiego rozwiązania korzystają m.in. osoby, którym żaden bank nie udzieli kredytu samochodowego. Więcej informacji o zaletach leasingu konsumenckiego można znaleźć w artykule, który ukazał się na eBroker.pl.
Sprawdź, która opcja leasingu jest najlepsza dla Twoje firmy
Komentarze
Właściciel serwisu eBroker.pl - Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zamieszczanych za pośrednictwem systemu Disqus, zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług banków, firm pożyczkowych i Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portali należących do rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie instytucji), których dotyczy opinia.
Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.