A A A
drukuj

OC za 275 zł rocznie?

Data publikacji: 2015.07.28 godz. 00:00
OCENA
5.0/5

Już 275 złotych wystarczy by mieć ubezpieczenie OC. Takich hasłem reklamuje ten produkt mBank. Ochrony udziela AXA. Co w tej ofercie nowatorskiego?

Fot: ubezpieczenie samochodowe

Kilka miesicy temu Grupa AXA kupiła udziały BRE Ubezpieczenia TuiR, jednej z największych instytucji finansowych na świecie oferujących produkty ubezpieczeniowe i asset management. Ta strategiczna współpraca pozwoliła poszerzyć ofertę ubezpieczeniową sprzedawaną do tej pory.


Jedną z najnowszych ofert jest specjalna propozycja ubezpieczenia pojazdu. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdu można mieć już za 275 złotych rocznie. Jak dowiadujemy się z opisu reklamy taką cenę będzie mógł zapłacić kierowca z Warszawy, który ma 27 lat i posiada zniżkę za 8 lat bezszkodowej jazdy. Ten wzorcowy kierowca jeździ Volkswagenem Golfem z 2010 roku. Inni kierowcy mogą mieć oczywiście inną wysokość składki.
Oblicz swoją składkę »

Ubezpieczenie komunikacyjne wykupione za pośrednictwem mbanku to szereg korzyści:

  • do 60% zniżki za bezszkodową jazdę przy zakupie ubezpieczenia OC
  • 5% zniżki dla nowych klientów
  • automatycznie pobieranie składki z rachunku w mBanku
  • możliwość rozłożenia składki nawet na 12 rat
  • polisę otrzymuje się e-mailem lub pocztą.

Kup ubezpieczenie komunikacyjne AXA w mBanku z zapłatą rozłożoną na 12 rat

Ubezpieczenie Autocasco, choć nie jest obowiązkowe, kupowane jest przez coraz więcej kierowców. Jakie zdarzenia ono obejmuje w przypadku tej oferty?

  1. Nagłe działanie siły mechanicznej w chwili zderzenia z innym pojazdem, osobami, zwierzętami lub przedmiotami
  2. Uszkodzenia przez osoby trzecie - również podczas nieudanej próby kradzieży pojazdu, pożaru lub wybuchu
  3. Nagłe działanie czynnika termicznego lub chemicznego pochodzącego z zewnątrz pojazdu
  4. Siły przyrody działające nagle

Jak kupić najtańsze ubezpieczenie?

Procedura jest prosta i bardzo podobna do tej znanej z „directów”, czyli ubezpieczeń zawieranych przez internet lub telefon. Klient sam wypełnia wniosek ubezpieczeniowy (podaje pełne dane osobowe, szczegóły dotyczące samochodu, a także swojej historii jako kierowca). Potem system oblicza składkę w trzech wariantach: mini, medium i maxi. Różnią się one zakresem ubezpieczenia. W maksymalnym na przykład zniesiony jest udział własny (firma ubezpieczeniowa wypłaca pełną kwotę za szkodę, nawet tę niewielką)

Do ubezpieczenia OC/AC można dokupić dodatkowo ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków, które obejmuje śmierć lub trwałe inwalidztwo ubezpieczonych osób (kierowcy i pasażerów pojazdu) wskutek nieszczęśliwego wypadku komunikacyjnego albo assistance, gwarancję organizacji pomocy w przypadku, gdy auto uległo wypadkowi lub awarii. Pomoc może być udzielona np. w zakresie holowania pojazdu, uruchomienia pojazdu, zorganizowania zakwaterowania, wynajmu samochodu zastępczego.

Zakres ubezpieczenia może być elastycznie dopasowany do potrzeb ubezpieczonego. Dla wielu kierowców to właśnie zakres ubezpieczenia Assistance i jego cena jest często decydującym elementem jeśli chodzi o wybór konkretnego pakietu OC i AC, do którego jest on dodawany. 

Warto podkreślić, że na specjalną zniżkę mogą liczyć ci, którzy zdecydują się otworzyć przy okazji konto w mBanku. Wypełnij formularz i dowiedz się więcej »

Takie połączenie usług bankowych i ubezpieczeniowych nie jest niczym nowym. Klientom daje możliwość dostępu do szerszej gamy usług.

Komentarze

Właściciel serwisu eBroker.pl - Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zamieszczanych za pośrednictwem systemu Disqus, zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług banków, firm pożyczkowych i Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portali należących do rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie instytucji), których dotyczy opinia.

Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

comments powered by Disqus